Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... act de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

act de comodat

buna seara...sunt PFA...sediul PFA este adresa la care locuiesc.....trebuie sa fac act de comodat cu mine-persoana fizica ptr a putea deduce anumite cheltuieli?....daca da, unde pot face acest act?....ce cheltuieli pot deduce si in ce procent?...multumesc mult
1.Da faceti contract cu dvs. ca persoana fizica.
2.Modele se gasesc destule pe internet. Se intocmeste in 2 exemplare, unul pentru PFA unul pentru persoana fizica. Nu trebuie inregistrat nicaieri.
3.Se pot deduce cheltuieli in functie de spatiul pus la dispozitia PFA (in nici-un caz nu puteti 100%).