Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... achizitie utilaj prin POSCCE
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

achizitie utilaj prin POSCCE

Buna ziua,
Am depus un proiect pentru achizitia de utilaje anul trecut in iulie, dar nu am inca nici un raspuns si as vrea sa achizitionez deja unul dintre acestea.Cumpararea utilajului inainte de semnarea contractului de fiantare este considerata cheltuiala eligibila? Multumesc.
Din pacate cheltuiala pentru care ati depus proiectul nu este eligibila inainte de a fi semnat contractul.
Solicitati informatii la AM POSCCE
Bombardati-i cu intrebari.Este posibil ca sa nu fi terminat evaluarea proiectelor la apelul anterior, din pacate.
Inceperea investitiei inainte de semnarea contractului de finantare duce la "transformarea" cheltuielilor astfel angajate in cheltuieli neeligibile.