Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in constatare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in constatare

buna ziua
parinti mei au o casa construita in 2002 pt care nu au scos autorizatie de constructie ,au cadastru au platit si o amenda in 2008 de la primarie ,platesc impozit au certificat de nomenclatura stradala .cum as putea intra in legalitate ,m ar putea ajuta o actiune in costatare cum ar trebui sa procedez????
Daca va referiti la obtinerea autorizatiei, atunci merita incercata procedura aprobarii tacite