Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene nerambursabile!
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene nerambursabile!

Am 30 ani si doresc sa deschid o societate si sa obtin fonduri nerambursabile pt IMM-uri! Mai exact am o locuinta la parterul unui bloc si urmeaza sa o transform in spatiu comercial! Am inceput deja demersurile cu actele pt obtinerea autorizatiilor pt spatiu comercial,ca peste cateva luni sa deschid un magazin de electice,sanitare,etc.,si nu stiu daca pot obtine aceste fonduri pt acest tip de afacere! Si daca este preferabil sa gasesc o firma care se ocupa cu asa ceva din localitatea mea? Care ar fi costurile care le percep acestia si ce sanse am sa primesc aceste fonduri?
Va multumesc!

Gasiti in programe nationale:
[ link extern ] -/

[ link extern ] /

si mai ales gasiti suport la OTIMMC de care apartine judetul in care locuiti.