avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl. 600
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl. 600

cum pot rezolva urmatoarea situatie: am uitat sa depun decl. 600 pentru un medic care activeaza la un CMI .
Ultima modificare: Miercuri, 6 Februarie 2013
viorel61, utilizator
Cel mai recent răspuns: FOXXY , utilizator 09:00, 7 Februarie 2013
Cred ca alta rezolvare nu poate fi decat depunerea declaratiei.
Puteti sa o depuneti linistit!!!!! Oricum ne vor chema sa le modificam pe cei care am fost harnici si le-am depus in termenul lor aberant!!!!
Cretinii nu s-au gandit ca s-a modiicat salariul minim pe economie de la 1 februarie....
FOXXY a scris:

Puteti sa o depuneti linistit!!!!! Oricum ne vor chema sa le modificam pe cei care am fost harnici si le-am depus in termenul lor aberant!!!!
Cretinii nu s-au gandit ca s-a modiicat salariul minim pe economie de la 1 februarie....


Venitul declarat in D600 nu are legatura cu salariul minim pe economie.


Eu am fost din timp pe la finante si mi-au spus sa trec prin 15 feb. ca doar atunci au situatiile mai clare. Deci nu e tarziu pt ca nici ei nu sunt la zi cu actele.
Va spun ca la Brasov are.... La venitul minim pe ianuarie este 741, iar din februarie pana in iulie este 750. Iar din iulie 800 lei.
Asa au instructiuni sa le completeze

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 600 baciucornelia baciucornelia ca pfa cand trebuie sa depun D600 daca:1.termenul este 31 ianuarie a anului? 2.veniturile cărui an le iau îm considerare dacă trebuie să o depun anul ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 pentru pfa camelia70 camelia70 Buna ziua, M-am autorizat ca si PFA, de curand, iar venitul net lunar este sub salariul minim pe economie. La casa de pensii mi s-a spus ca daca depun ... (vezi toată discuția)
Pfi pensie ewr ewr Ca pfi cu venit mai mic decit minimul anul trecut nu am contribuit la pensie. Anul acesta am depus declaratiile cu aceste sume si am anticipat tot un venit ... (vezi toată discuția)