Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl. 600
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl. 600

cum pot rezolva urmatoarea situatie: am uitat sa depun decl. 600 pentru un medic care activeaza la un CMI .
viorel61, utilizator
Cred ca alta rezolvare nu poate fi decat depunerea declaratiei.
Puteti sa o depuneti linistit!!!!! Oricum ne vor chema sa le modificam pe cei care am fost harnici si le-am depus in termenul lor aberant!!!!
Cretinii nu s-au gandit ca s-a modiicat salariul minim pe economie de la 1 februarie....
FOXXY a scris:

Puteti sa o depuneti linistit!!!!! Oricum ne vor chema sa le modificam pe cei care am fost harnici si le-am depus in termenul lor aberant!!!!
Cretinii nu s-au gandit ca s-a modiicat salariul minim pe economie de la 1 februarie....

Venitul declarat in D600 nu are legatura cu salariul minim pe economie.

Eu am fost din timp pe la finante si mi-au spus sa trec prin 15 feb. ca doar atunci au situatiile mai clare. Deci nu e tarziu pt ca nici ei nu sunt la zi cu actele.
Va spun ca la Brasov are.... La venitul minim pe ianuarie este 741, iar din februarie pana in iulie este 750. Iar din iulie 800 lei.
Asa au instructiuni sa le completeze