Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termen pt. executare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termen pt. executare

daca in cazul unu partaj, eu ramanand cu casa, si lui fosta trebuie sa-i dau o suma de bani iar acea suma o voi obtine doar dupa vanzarea casei{casa este la vanzare},cat este vtermenul legal in care se poate trece la executare silita .Eu ii dau maine banii daca se vinde.Pe sentinta nu este nici un termen si nu mi-a cerut nici un angajament de plata instanta!!.Partea proasta e ca daca fosta recurge la executare silita namaiavand rabdare vom pierde amandoi !!!? ce ma sfatuiti??? multrumesc
Sa vindeti si ea sa astepte pana atunci.

Va poate executa insa oricand...
nu veti pierde amandoi, ci numai dvs :(, dansa isi va recupera sulta integral. Comunicati cu dansa, tineti-o la curent cu eforturile dvs depuse pt a vinde