Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declarare adaos comercial
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declarare adaos comercial

Buna ziua,
declaratia privind adaosul comercial se depune doar la Administratia Financiara unde este sediul social sau si in localitatea unde se afla un punct de lucru?
Ma puteti ajuta va rog cu un exemplu de declaratie?
Multumesc.
Catre Administratia Finantelor Publice .......

Subscrisa SC ........... SRL, cu sediul in ........., notificam prin prezenta ca adaosul comercial practicat de catre societatea noastra la toate punctele de lucru este cuprins intre 0 si ... %.

reprezentant legal,
(semnatura, stampila societatii)