Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... consum de alcool de peste 0,80
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

consum de alcool de peste 0,80

buna seara
pe data de 23.01.2013 am fost prins cu o alcolemie de 0,54 in aer ,acum pun problema ca o sa_mi vina dublu in sange,cum fac sa nu ajung si eu in instanta sa scap cu amenda va multumesc frumos
Nu cred ca puteti reusi ceva. Cu siguranta veti ajunge in instanta la o condamnare cu suspendare daca nu aveti antecedente. Cei care incearca o sanctiune cu caracter administrativ, respectiv o amenda, mizeaza pe o recalculare a alcoolemiei, pe lipsa antecedentelor penale, pe faptul ca este singurul intretinator al familiei iar permisul ii asigura locul de munca, ceva asemanator.