Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda de circulatie - retinere in PV de constatare a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda de circulatie - retinere in PV de constatare a unei alte masini

Buna ziua. Am urmatoarea intrebare: in cazul in care am fost oprita in trafic de catre un agent de politie, mi s-a aplicat amenda de circulatie, insa am observat ca pe procesul verbal, se retine numarul de inmatriculare al meu, insa in loc de skoda fabia - masina cu care s-a savarsit presupusa contraventie, se retine volkswagen jetta. Poate acest proces verbal fi contestat cu sanse de reusita?
Va multumesc
Numarul de inmatriculare auto si datele de identificare proprietar sunt corect consemnate in PV ?
din pacate da...
In atare situatie nu se justifica efortul si eventuale sperante intr-o contestare a PV