Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna,cumnatei mele i-a murit sotul de curand,la succesiune urmeaza cumnata impreuna cu cei doi copii majori ai sotului dintr-o casatorie anterioara.Acestia locuiesc actualmente in chirie cu mama lor dar adresa de domiciliu din C.I. este la casa unde locuieste cumnata mea.Problema e urmatoarea:cei doi copii si-au exprimat dorinta de a se instala din casa.Intrebare:cumnata le poate interzice accesul in casa daca aceasta apare ca domiciliu in cartea de identitate pana in momentul in care instanta emite o sentinta privind succesiunea?Multumesc.
Toti au drepturi.
Mai departe depinde de ceea ce face fiecare.
Cert este faptul ca pe ea nu o pot scoate de acolo.