Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurare de sanatate

Buna ziua,am nevoie de un sfat.
Am fost la dr de familie pentru o consultatie,stiind ca nu sunt asigurata vroiam sa platesc consultatia,dar spre surprinderea mea figurez ca asigurata din 2008,dar eu de atunci nu am mai lucrat si figurez si cu datele actualizate mai exact anul trecut m-am casatorit si in baza de date figurez cu noul nume.
Cum pot afla mai multe detalii despre sigurare ,unde sa merg si mai exact cum sa pun problema?
Va multumesc anticipat!
Puteti intra pe site-ul CASMB, exista o aplicatie, introduceti CNP-ul si vedeti daca sunteti asigurata sau nu.
da,am verificat si figurez ca asigurata,dar de unde pot lua o adeverinta,ce acte imi trebuie si unde le-as putea depune?
myryam, utilizator