Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adaugarea unui nou membru la intretinerea locuintei
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adaugarea unui nou membru la intretinerea locuintei

Buna seara, as dori sa stiu daca exista vreo lege care sa specifice de la ce varsta se adauga la intretinerea locuintei un bebelus (copilul meu are 1 an si 4 luni si as vrea sa stiu daca este obligatoriu sau nu sa il adaug la cheltuielile cu intretinerea ale locuintei).
Conform art 17 al r din HG nr 1588/2007 comitetul executiv
stabileste cotele de participare pe persoane la cheltuielile aferentr persoanelor cu domiciliul in cladire si pentru persoanele care locuiesc temporar,minimum 15 zile pe luna

Conform norma mentionata este atat obligatoriu cat si moral fata de restul proprietarilor sa comunicati numarul corect al persoanelor care locuiesc in apartamentul dvs