Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reparatie fara acord
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reparatie fara acord

Am si eu o nelamurire
In urma unui accident usor am zgiriat bara spate a unui autoturism
Neavind asigurare a ramas sa rezolvam problema personal
Pagubitul, insa fara sa-mi ceara si mie acordul si-a reparat bara la service-ul la care a dorit, ulterior cerindu-mi mie banii
Nelamurirea:
este posibil sa te trezesti asa din senin cu o factura fara sa-ti dai acordul pentru suma respectiva?

Cu respect
Pai daca dvs. v-ati trezit asa inseamna ca este posibil. In ceea ce va priveste sunt de parere ca daca doriti achitati reparatia daca nu, nu. :) Factura cu siguranta nu e pe numele dvs.
Din nefericire societatea lor de asigurari a platit factura pe casco iar aceasta cere acum banii de la mine
...asta este altceva. Daca nu veti plati vor putea cere in instanta acest lucru. Din moment ce societatea de asigurari a platit, acuma cauta sa se despagubeasca de la cel vinovat. Si este legal. Daca aveati asigurare, platea asigurarea dvs.
LuchianSeb, utilizator