Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... desbatere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

desbatere succesiune

parintii decedati in 2012 la un interval de o luna,copiii toti in viata,partaj amiabil,intrebarea este daca se poate face o singura succesiune sau dupa fiecare parinte in parte si in acest caz in ce ordine se face dezbaterea? multumesc mult
Se dezbat succesiunile succesiv se elbereaza un singur certificat de mostenitor. Apoi se va face partajul.