avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 271 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... desbatere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

desbatere succesiune

parintii decedati in 2012 la un interval de o luna,copiii toti in viata,partaj amiabil,intrebarea este daca se poate face o singura succesiune sau dupa fiecare parinte in parte si in acest caz in ce ordine se face dezbaterea? multumesc mult
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 13:48, 10 Februarie 2013
Se dezbat succesiunile succesiv se elbereaza un singur certificat de mostenitor. Apoi se va face partajul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere mostenire MariusD@1984 MariusD@1984 Buna ziua Nu stiu cum sa procedez in urmatoarea situatie: In urma decesului bunicului meu a ramas ca mostenire o casa batraneasca de la tara impreuna cu ... (vezi toată discuția)
Succesiune ANAMARIA11 ANAMARIA11 IN CAZUL IN CARE AMBII PARINTI AU DECEDAT CUM ESTE MAI BINE SA FACEM SUCCESIUNEA la judecatorie sau la notar, care este temenul limita pentru asta si ce ... (vezi toată discuția)
Unul din 3 frați nu dispune de banii necesari taxelor notariale de succesiune. cum ar trebui să procedăm și de unde să începem? dor-129 dor-129 Buna ziua, Tatal meu a decedat in 2001.Nu s-a dezbatut succesiunea.Anul acesta( 24 august 2018)a decedat mama.Noi suntem 3 frati.A ramas de la parintii ... (vezi toată discuția)