avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Infiintare microintreprindere pentru tineri - ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Infiintare microintreprindere pentru tineri - Programul 10.000 EURO

Buna ziua,

Doresc sa imi infiintez o societate -microintreprindere mai exact- si vreau sa stiu daca mai este de actualitate programul oferit parca inca din anul 2011, in care tinerii antreprenori sunt scutiti de plata taxelor pentru 4 angajati, taxa de infiintare, o suma pentru investitii, etc.

Astept raspuns.

Multumesc pentru timpul acordat.
Ultima modificare: Duminică, 10 Februarie 2013
ungureanulucian, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 18:07, 10 Februarie 2013
Da, se poate infiinta S.R.L. - D. cu facilitatile corespunzatoare. Legea este in vigoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl-d fara finantare s3bash s3bash Buna ziua Am un service electronice si as dori sa infiintez un SRL-D, insa am cateva nelamuriri. In primul rand, intrebarea mea este daca pot beneficia ... (vezi toată discuția)
Ce ma avantajeaza sa deschid.srl,srl-d.srl neplatitor de tva,i.i.etc?? mrk21 mrk21 as vrea sa stiu avantajele reale si care solutie e mai buna in a imi deschide un magazin cu articole de pescuit.( in care as vrea sa pun si cateva acvarii cu ... (vezi toată discuția)
Srl-d mtl mtl In cazul unui SRL-D, daca doresc dizolvarea si lichidarea, trebuie sa platesc si taxele de inmatriculare, de care am fost scutit la infiintare? Mentionez ca nu ... (vezi toată discuția)