Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Infiintare microintreprindere pentru tineri - ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Infiintare microintreprindere pentru tineri - Programul 10.000 EURO

Buna ziua,

Doresc sa imi infiintez o societate -microintreprindere mai exact- si vreau sa stiu daca mai este de actualitate programul oferit parca inca din anul 2011, in care tinerii antreprenori sunt scutiti de plata taxelor pentru 4 angajati, taxa de infiintare, o suma pentru investitii, etc.

Astept raspuns.

Multumesc pentru timpul acordat.
ungureanulucian, utilizator
Da, se poate infiinta S.R.L. - D. cu facilitatile corespunzatoare. Legea este in vigoare.