avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... suspendare permis
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

suspendare permis

Buna ziua!
Am proces pe 20, luna aceasta pentru suspendarea permisului.Daca nu ma prezint exista vreo sansa sa se suspende procesul? Daca il pierd pot face recurs?
Cel mai recent răspuns: valentin1988 , utilizator 13:38, 11 Februarie 2013
sanse de a se suspenda o plangere contraventionala pe OUG 195/2002 nu prea vad ...

Daca se respinge plangere puteti face recurs in 15 zile de la comunicarea hotararii.
15 zile de la hotarare sau trebuie sa primesc acasa hotararea si dupa sa fac recurs in termen de 15 zile?
hotararea o primiti acasa dupa expirarea unui termen de 30 zile din momentul finalizarii procesului.

dupa ce o veti primi acasa aveti 15 zile sa declarati recurs.
si pana vine acasa permisul banuiesc ca ramane la mine...Va intreb foaia care am primit-o de la politie spune ca trebuie sa predau permisul 5 zile dupa ce s-a dat sentinta. (adica ar trebui sa ma interesez eu care este sentinta si sa predau permisul nu sa astept sa imi vina acasa)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotărâre cu drept se apel Liviu2221 Liviu2221 Bună ziua. Am făcut contestație la un proces verbal care avea ca obiect și reținerea de permis. L-Am pierdut și sa dar hotărârea cu drept de apel în ... (vezi toată discuția)
Pierdere proces de suspendare permis auto romeo_ovidiu@yahoo.com romeo_ovidiu@yahoo.com Buna ziua, As dori ce sa stiu ce ar trebui sa fac in urmatoarea situatie pentru a nu imi fii prelungita suspendarea cu inca 30 zile. Mi-a fost suspendat ... (vezi toată discuția)
Recurs dupa 5 luni de la pronuntare, posibil? iulian.i iulian.i Buna ziua, Am avut un proces contra unui proces verbal care imi suspenda dreptul de a conduce, am castigat.Dupa 5 luni mi-a venit acasa informarea cum ca am ... (vezi toată discuția)