Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... suspendare permis
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

suspendare permis

Buna ziua!
Am proces pe 20, luna aceasta pentru suspendarea permisului.Daca nu ma prezint exista vreo sansa sa se suspende procesul? Daca il pierd pot face recurs?
sanse de a se suspenda o plangere contraventionala pe OUG 195/2002 nu prea vad ...

Daca se respinge plangere puteti face recurs in 15 zile de la comunicarea hotararii.
15 zile de la hotarare sau trebuie sa primesc acasa hotararea si dupa sa fac recurs in termen de 15 zile?
hotararea o primiti acasa dupa expirarea unui termen de 30 zile din momentul finalizarii procesului.

dupa ce o veti primi acasa aveti 15 zile sa declarati recurs.
si pana vine acasa permisul banuiesc ca ramane la mine...Va intreb foaia care am primit-o de la politie spune ca trebuie sa predau permisul 5 zile dupa ce s-a dat sentinta. (adica ar trebui sa ma interesez eu care este sentinta si sa predau permisul nu sa astept sa imi vina acasa)