Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Blocare cont banca / Salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Blocare cont banca / Salarii

Buna ziua.

Conturile unei societati sunt blocate, iar disponibilul pentru toate salariile se afla intr-una dintre banci. Salariatii au deschise conturi de card de salarii la trei banci diferite. Legal se poate face transfer din acea banca unde exista disponibilul de salarii catre celelalte doua banci pentru a putea efectua tranzactia de plata a salariilor?

Multumesc.
Se poate, poprirea nu afecteaza plata drepturilor salariale.
Trebuie sa prezentati statul de plata cu contul fiecarui salariat la banca unde se afla disponibilul si in baza acestuia vi se va debloca contul in vederea efectuarii platii drepturilor salariale.