Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis preschimbat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis preschimbat

imi expira permisu in martie dar am schimbat si domiciliu, acum in bucuresti.dar stau cu viza de flotant in alexandria.cemi trebuie exact si daca e buna fisa medicala din teritoriu.merci
Pentru a va preschimba permisul va este necesara fisa medicala de la medicul de familie si trebuie urgent schimbat buletinul pe adresa din Bucuresti, deoarece permisul trebuie sa aiba aceeasi adresa cu cea din buletin. Daca nu schimbati permisul fisa medicala o sa va coste mai mult.
Du-te fuguţa până nu-ţi expiră permisul şi preschimbă-l că dacă-ţi expiră trebuie să-ţi faci fişă medicală, aşa nu trebuie dacă e în termen. Schimbi prima dată C.I şi apoi permisul şi împuşti 2 iepuri dintr-un foc. Trebuie să ai aceeaşi adresă peste tot şi în permis ţi în certificat şi în buletin. Îţi spun din propria experienţă nu din cărţi...