Forum Discuţii juridice Executare silită taxa de timbru pentru suspendarea executarii
Discuție deschisă în Executare silită

taxa de timbru pentru suspendarea executarii

Am solicitat pe calea ordonatei presedintiale suspendarea executarii conform art 403 cod proc civila. Judecatorul mi-a fixat taxa de timbru la valoarea pretentiilor, fara a-mi fixa cautiune si-a mai si respins cererea ca inadmisibila. Exista vreo sansa sa-mi recuperez banii achitati pentru taxa de timbru?
Ai facut o cerere de suspendare provizorie a executarii silite! Nu se mai fac cereri de suspendare a executarii silite pe calea OP !
Nu. Taxa de timbru nu se recupereaza in cazul in care cererea nu a fost admisa!