Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie 220
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie 220

Buna ziua,

Am o Intreprindere Individuala infiintata in luna mai, anul trecut, luna cand a inceput activitatea. Am inregistrat-o la fisc atunci, am depus declaratia 220 pe 25 mai anul trecut. Anul acesta am inteles ca trebuia depusa aceasta declaratie pana pe data de 31 ianuarie, insa din pacate am uitat. Mai pot depune aceasta declaratie sau nu? Si ce consecinte o sa suport? Va multumesc.
nu mai trebuie depusa si conteaza daca ati depus-o sau nu, 220 este declaratie de venit estimativ pentru anul in curs. In luna Mai se depune 200 care este o declaratie de venit realizat si cheltuieli efectuate. In final se face o regularizare a sumelor si a impozitului datorat
Sa inteleg ca pana la în mai cand depun declaratia 200 nu mai trebuie sa depun si 220? Le voi depune atunci pe amandoua? Va multumesc.