Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... viciu!!!!!!!!!!auto!!!!!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

viciu!!!!!!!!!!auto!!!!!!!!!!!!!!

buna seara .rugaminte pentru oricine poate da o mana de ajutor.am un prieten care in urma cu ceva timp a cumparat un autoturism de la o persoana care avea autoturismul respectiv de la o alta persoana dobandit in urma unui contract de vanzare cumparare.persoana care a facut contractul de vanzare -cumparare urma sa-i achite celui de la care a luat autoturismul rate probabil leasing.
acesta nu a mai achitat acele rate shi nu a vrut sa faca contract de vanzare cumparare si nici act de mana.Persoana care a ramas cu actele neachitate a venit si a luat numerele de inmatriculare de pe masina .cum anume s-ar putea solutiona acest litigiu?
e clar cred ca vorbim de un viciu ascuns.Fac apel pe aceasta cale pentru toti cei care se pricep mai bine in drept.Multumesc anticipat!
Actiunea in revendicare...in instanta....
cel mai bine este sa consultati un avocat si sa gasiti impreuna calea de rezolvare simpla si rapida.

av. vasilescu