Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Termen eliberare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Termen eliberare carte de identitate

Buna ziua,

Stie cineva in cat timp se elibereaza cartea de identitate in jud. Timis?

Multumesc.
Durata eliberarii este conditionata de bagajul de activitate a fiecarei autoritati emitente
Termenul prevazut in lege este pana in 30 de zile cu posibilitate de prelungire 15 zile daca sunt neclaritati.