avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Termen eliberare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Termen eliberare carte de identitate

Buna ziua,

Stie cineva in cat timp se elibereaza cartea de identitate in jud. Timis?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:12, 12 Februarie 2013
Durata eliberarii este conditionata de bagajul de activitate a fiecarei autoritati emitente
Termenul prevazut in lege este pana in 30 de zile cu posibilitate de prelungire 15 zile daca sunt neclaritati.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Durata eliberarii cartii de identitate sarbuscalarissa sarbuscalarissa Buna ziua. As dorii sa stiu si eu, daca ma poate ajuta cineva, care este durata de eliberare a cartii de identitate si mai ales daca se poate face in regim de ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat de 3 ani vasy8626 vasy8626 buna as avea o intrebare am actele expirate si pasaport si buletin de mult timp,acum vreau sa merg in tara sa imi fac buletinul vroiam sa stiu daca trebe sa ... (vezi toată discuția)
Taxa de urgenta pentru buletin alexandra15 alexandra15 Va rog frumos cine imi poate spune daca se plateste taxa de urgenta la buletin Va multumesc anticipat (vezi toată discuția)