Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare societate
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare societate

am o societate comercial care in fapt nu mai functioneaza din 2009, a fost suspendata activitatea. Sediul firmei nu mai este valabil in sensul ca am avut un contract de comodat care a expirat in 2007 si nu a mai fost innoit. Acum am primit citatie de la tribunal cas reg com a cerut dizolvarea societatii. Ma bucura ca oricum vroiam sa scap de ea dar intrebarea mea este va trebui sa ma prezint la tribunal? Ce acte o sa mi se ceara? care este procedura? Multumesc.
Nu trebuie sa va prezentati se va dizolva .
Multumesc mult. insa daca firma are datorii la buget ce trebuie sa fac?