Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de munca
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de munca

Ca administrator al unei firme cum este mai avantajos sa imi fac contract individual de munca in firma sau sa fac contract de asigurari sociale?
Va multumesc.
Daca esti asociat unic al societatii, nu te poti angaja la societatea ta, deci nu poti avea contract individual de munca. Dar poti incheia contracte cu CNPAS si CASS. In cazul diferit, cand nu esti asociat unic, te poti angaja la societate, chiar si cu contract de munca partial si platesti contributiile proportional cu timpul lucrat...