Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... accident auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

accident auto

accident pe zebra"1 persoana,11zile spital(cap spart,3 coaste rupte,plaman usor lezat,fara alte complicati,cam 5-7zile dupa opinia unui dr.specialist,dar el a facut cea facut si a stat 11zile)VREA 5000EURO,fara a mai negocia sau depune plangere ,ce ma sfatuiti?
Cita zile in actul medico legal. !!mi se par putine,la 3 coaste rupte. Ma rog. Cit priveste suma de bani ca pretentii ,cred ca este putin. Daca sunt cele 3 coaste rupte,plamin,spuneti fara complicatii. Acum. Mai tirziu nu se stie,pot interveni complicatii. Atentie sa nu depaseasca 60 zile si sa aveti surprize.