Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Solicit o lamurire!
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Solicit o lamurire!

O O.N.G. are in componenta Consiliului Director o persoana juridica cu calitatea de PRESEDINTE, o persoana juridica cu calitatea de Vicepresedinte si alti membri.
Presedintele Consiliului Director este imputernicit sa semneze in numele Consiliului Director.
Intrebarea mea este daca pe eventualele hotarari ale Consiliului Director este necesara aplicarea atat a stampilei ONG-ului, cat si a stmpilei PRESEDINTELUI( persoana juridica)?

Va multumesc!
Doar stampila ONG-ului.
camiha a scris:

O O.N.G. are in componenta Consiliului Director o persoana juridica cu calitatea de PRESEDINTE, o persoana juridica cu calitatea de Vicepresedinte si alti membri.
Presedintele Consiliului Director este imputernicit sa semneze in numele Consiliului Director.
Intrebarea mea este daca pe eventualele hotarari ale Consiliului Director este necesara aplicarea atat a stampilei ONG-ului, cat si a stmpilei PRESEDINTELUI( persoana juridica)?

Va multumesc!

Persoana juridica are calitatea de membru in Consiliul Director, iar hotararea nu se emite in numele acestei, ci in numele ONG-ului. Prin urmare, se aplica stampila ONG-ului.
Va multumesc frumos pentru informatii!