Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Corelatii d 300 si 394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Corelatii d 300 si 394

Buna ziua,
Pentru cei ce aplica tva la incasare pentru 2013 mai exista vreo corelatie intre d 300 si 394 ?
Multumesc!
mie mi s-a spus ca in 394 se declara ca si pana acum in decont va fi 4428 si 4426 respectiv 4427 ,adunate trebuie sa dea cu tva din 394 .
bineinteles se tine cont de monetare,bonuri benzina si ceea ce nu se declara in 394.
rindul cu livrari/prestari servicii ptr care s-au emis facturi, respectiv achizitii de bunuri pentru care s-au primit facturi, nu mai sunt in D300.Deci corelarea cu 394, nu mai exista.