Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contabil asociatie - conventie civila?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contabil asociatie - conventie civila?

Asociatia a incheiat o conventie civila cu un contabil care are studi superioare dar nu face parte din Corpul Expertilor Contabili, pentru a verifica actele contebile .
Este legala aceasta conventie ? Daca sunt controale de la fisc(sau alte institutii) vor fi probleme?
Va rog sa ma ajutati, sa putem fi in legalitate.
Multumesc mult pentru ajutor.