Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

fostul sot lucreaza in germania cu un contract de munca de la o firma din sibiu si este detasat cu lucrul in germania cum pot obtine recalcularea pensiei alimentare pentru copilul incredintat mie dupa divort :
Print-o actiune in instanta prin care solicitati o pensie de intretinere in cuantumul prevazut de lege, raportat la nivelul veniturilor actuale.

Veniturile le veti afla printr-o adresa trimisa de instanta catre firma angajatoare, dupa ce dvs veti indica locul de munca si adresa societatii.