avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat de revolutionar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat de revolutionar

Un domn detine o diploma de onoare semnata de Ion Iliescu primita la data de 04 ianuarie 1989.Nu a cerut niciodata vreun drept .Astazi doreste sa i se recunoasca fatul ca a fost revolutionar si sa primeasca drepturile .S-a adresat in scris Institutului Revolutiei Romane 1989 unde presedinte este Ion Iliescu ,.Ce ar trebui sa inteprinda in continuare .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:10, 17 Februarie 2013
Nu cred ca se mai pot depune , in prezent, dosare pentru eliberarea certificatului de revolutionar .. termenul limita a fost in 2010 ... insa se poate adesa Secretariatului de stat pentru problemele revolutionarilor din decembrie 1989,
adresa: Bdul Iancu de Hunedoara nr. 3 - 5, sector 1 Bucuresti
tel: (4021) 319.86.26 (4021)319.86.27
fax: (4021) 319.86.28
e-mail: relatii.publice.sspr@gmail.com

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de revolutionar nicu-andreias nicu-andreias ce inseamna certificat-revolutionar/cum il obtii=D> (vezi toată discuția)
Certificat de revolutionar lazarica18 lazarica18 Care sunt actele necesare obtinerii unui certificat de revolutionar? Si daca se mai pot depune? (vezi toată discuția)
Ajutor pt. revolutionari sinca_george sinca_george Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat daca se poate. Am participat la revolutie si am toate actele doveditoare(certificat pentru aplicarea ... (vezi toată discuția)