Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat de revolutionar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat de revolutionar

Un domn detine o diploma de onoare semnata de Ion Iliescu primita la data de 04 ianuarie 1989.Nu a cerut niciodata vreun drept .Astazi doreste sa i se recunoasca fatul ca a fost revolutionar si sa primeasca drepturile .S-a adresat in scris Institutului Revolutiei Romane 1989 unde presedinte este Ion Iliescu ,.Ce ar trebui sa inteprinda in continuare .
Nu cred ca se mai pot depune , in prezent, dosare pentru eliberarea certificatului de revolutionar .. termenul limita a fost in 2010 ... insa se poate adesa Secretariatului de stat pentru problemele revolutionarilor din decembrie 1989,
adresa: Bdul Iancu de Hunedoara nr. 3 - 5, sector 1 Bucuresti
tel: (4021) 319.86.26 (4021)319.86.27
fax: (4021) 319.86.28
e-mail: relatii.publice.sspr@gmail.com