avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1081 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor pt. revolutionari
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor pt. revolutionari

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat daca se poate.
Am participat la revolutie si am toate actele doveditoare(certificat pentru aplicarea legii nr. 42/1990 + livret eliberat de asociatia 23 Decembrie 1989).
Am fost la asociatia revolutionarilor din 89 pt indemnizatie. Si am fost refuzat pe motiv ca nu am preschimbat certificatul din 1990. Se mai poate face ceva pt a intra in posesia indemnizatiei?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:28, 11 Decembrie 2014
Pentru un raspunscat mai exact, adresati-va Secretariatului de Stat pentru Recunoasterea Meritelor Luptatorilor Impotriva Regimului Comunist Instaurat in Romania in perioada 1945-1989.

Adresa: Piaţa Presei Libere, nr.1, corp B, etaj 3, sector 1, Bucureşti
tel: (4021) 319.86.26 (4021)319.86.27
fax: (4021) 319.86.28
e-mail: cabinet@sspr.gov.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Erou in revolutie adrian27z adrian27z Am fost inpuscat in revolutia din 1989 nam primit nimic ma poate ajuta cieva sa-mi recuperez drepturile? (vezi toată discuția)
Certificat de revolutionar nicu-andreias nicu-andreias ce inseamna certificat-revolutionar/cum il obtii=D> (vezi toată discuția)
Am certificat pe legea 42, nu am schimbat pe legea 341, care ... constantincosti constantincosti Am certificat pe legea 42, nu am schimbat pe legea 341, care este modalitatea de al schimba (vezi toată discuția)