Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa de evaluare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa de evaluare

daca cineva nu este de acord cu punctajul ce i se da in fisa de evaluare,
ce trebuie sa faca? Face contestatie? Catre cine?Catre Director sau catre seful direct care i-a acordat punctajul?
Catre conducerea superioara a anagjatorului se va depune contestatia cu privire la evaluare ... in reg.intern al angajatorului ar trebui sa existe prevazut in mod expres asa ceva.

art.242 C.mun.
Regulamentul intern cuprinde cel putin urmatoarele categorii de dispozitii:
i) criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor.
daca se uita atent in fisa de evaluare acolo scria si daca este sau nu de acord cu calificativul si daca face sau nu contestatie.
contestatia se face catre directorul unitatii si este suficient si daca se bifeaza in casuta corspunzatoare la "fac contestatie" si are posibilitatea de a completa in fisa de evaluare "nu sunt de acord cu calificativul obtinut"
Nu exista fise de evaluare tipizate .. asa ca , poate nu exista acele optiuni de care faceti referire ..
scuze.
eu semnez in fiecare an si este aceeasi de 15 ani.
banuiesc ca au toate aproximativ aceeasi forma.
Va spun sigur ca nu ...