Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Aprobare de constructie casa
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Aprobare de constructie casa

Buna ziua o intrebare va deranjez.Poate cineva sa imi spuna cit este legal sa construiesc casa ,ma refer la fatada terenului .prin lege cit trebuie sa am fatada ?,,VA MULTUMESC ANTICIPAT
Buna ziua,
Distantele minime fata de vecinatati / drum ce trebuiesc respectate difera de la o localitate la alta si chiar si de la o zona la alta in cadrul aceleiasi localitati. Cel mai bine este sa solicitati un certificat de urbanism de la primarie. Acolo veti gasi toate detaliile care va intereseaza pe dumneavoastra.
Cu stima,
Mediator Maria S. Raduc
MULTUMESC MULT ,O ZI BUNA SI SUCCES IN CARIERA