avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Obligatiile angajatorului privind cardul european de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Obligatiile angajatorului privind cardul european de asigurare de sanatate

Buna seara.Domiciliez intr-un anume judet si sunt angajata unei firme ce-si are sediul intr-un alt judet;asadar contributia de sanatate este virata de catre angajator la agentia de care apartine.Lucrand in strainatate,cardul european de sanatate imi este necesar.Va rog sa-mi spuneti daca reanoirea acestui card intra in obligatia angajatorului sau in atributia mea.a multumesc.

Alte discuții în legătură

Cardul european profesional alina_25 alina_25 Are cineva informatii despre acest card? Am auzit si un lucru care mi se pare cel putin ciudat adica se vor inscriptiona pe acesta informatiile medicale ... (vezi toată discuția)
Mutare in alt judet ale sediului social al firmei- cum depun concediul medical? ionescu.maurelia ionescu.maurelia Sunt in concediu medical de doua luni. Astazi am aflat ca sediul social al firmei s-a mutat in alt oras (aproxiamativ 60 km judete diferite). Colegii care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in 2022 am fost delegat in koln, germania de catre ... Arrow127 Arrow127 Buna ziua. In 2022 am fost delegat in Koln, Germania de catre firma la care lucrez. Am avut o problema medicala, fiind spitalizat cateva zile. Intre timp, am ... (vezi toată discuția)