Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... rog , un model
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

rog , un model

dati-mi si mie va rog un model de contestatie sau daca nu aveti, ajutati-ma sa formulez o contestatie la raport de evaluare a performantelor profesionale individuale pentru personal contractual. Multumesc!
Din cate cunosc nu exista model pentru contestarea evaluarii personalului.
Salariatii nemultumiti de nota evaluarii/calificativul evaluarii au dreptul de a formula in scris contestatii in termenul stabilit de angajator ( 3, 4 zile) in Regulamentul Intern .
Contestatia va cuprinde motivele si argumentele corespunzatoare pentru fiecare obiective si criteriu.
Contestatia se va depune la registratura institutiei unde s-a realizat evaluarea.