Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... model formulare contestatie (evaluarea salariatului)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

model formulare contestatie (evaluarea salariatului)

model pentru contestarea evaluarii salariatului
Buna ziua,
Din cate cunosc nu exista model pentru contestarea evaluarii personalului.
Salariatii nemultumiti de nota evaluarii/calificativul evaluarii au dreptul de a formula in scris contestatii in termenul stabilit de angajator ( 3, 4 zile) in Regulamentul pentru evaluarea performantelor individuale ale salariatilor ce trebuia adus la cunostinta tuturor salariatilor inaintea inceparii procedurii de evaluare, de la comunicarea raportului de evaluare.Contestatia va cuprinde motivele si argumentele corespunzatoare pentru fiecare obiective si criteriu.
Contestatia se va depune la registratura institutiei unde s-a realizat evaluarea.
Sa aveti o zi buna.
monicalirca, utilizator
Model Formulare contestație evaluarea salariatului.