Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... contestatie judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

contestatie judecatorie

In data de 15.02.2013,am trimis prin posta catre judecatorie,o contestatie la un titlu executoriu,in contestatie,am specificat ca sumele nu sunt cele reale,urmand sa depun pana la primul termen probe care sa ateste lucrul acesta,si sa fac si o cerere de ajutor public judiciar,conform noului cod de procedura,am procedat corect?Multumesc.
Multumesc pentru raspunsuri,in data de 01.02.2013,am primit si somatia si titlul executoriu.
Deci vă judecați pe vechiul cod.
Va multumesc frumos.