Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna ziua, am si eu o intrebare sotul meu are dupa moartea tatalui o cota din etajul de 98 mp el mai avand o sora mama lor traieste deci sunt 2 mostenitori de pe urma tatalui. are un proces cu o individa care are de recuperat de la domnul in cauza 5000euro conform unui contract.acum este data partea lui din imobil si teren spre vanzare de executor adica o cota de 3/16 din imobil , executorul cheama pe toti cei ce vor sa cumpere exista vreo posibilitate sa i se vanda aceasta cota?
dar intre timp el poate sa cedeze sa vanda mamei partea lui inainte de executare?
termenul stabilit ptr executare fiind pe 19 martie 2013.
ce se poate face in acest caz?ce ne sfatuiti ca sa nu piarda acea cota a lui oricum nu are de unde sa-i dea banii acum.

Nicoleta1979, utilizator
Nu, e o alta institutie ( Oficiu de Cadastru si Publicitate Imobiliara- OCPI) .