Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de vanzare-cumparaare cu clauza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de vanzare-cumparaare cu clauza

buna ziua,as vrea sa ma ajutati in problema in care am un act de vanzare-cumparare a casei in care stau ,cu clauza de a avea grija de socrii.Socrul a plecat la alt fiu .intrebarea mea este in ce conditii poate ataca contractul vanzarii si daca o face prin notar sau prin judecata.multumesc
Numai prin judecata pt nerespectarea clauzei.