Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare dupa CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare dupa CCC

In cazul unei salariate care trebuie sa revina din CCC pe 03.03.2013 dar doreste sa plece la alta firma ce documente trebuie sa intocmesc pentru incetare.....trebuie doar cererea ei cu acordul partilor si apoi decizia?
Intai faceti decize de incetare a suspendarii c.i.m si apoi decizia de incetare a c.i.m cf. art. 55 lit. b Codul muncii.
suciugeorgeta a

Angajata va face cerere de reluare a activitatii si , totodata, de incetare a arportului de munca.

Angajatorul va emite o singura decizie care va cuprinde incetarea suspendarii si reluarea activitatii, precum si incetarea c.i.m.
exista cumva un model de cerere si decizie care sa le cuprinda pe amandoua???...puteti sa ma ajutati cu modele?
Societatea .......................................................

Nr......................./.......................................

CERERE

Subsemnatul/a...............................................angajatul/a societatii....................................in functia de .................................................din localitatea ............................................ judetul.......................................va rog sa-mi aprobati :
- incetarea suspendarii c.i.m. si reluarea activitatiii ca urmare a incetarii CCC la data de ...
- incetarea contractului individual de munca, incepand cu data de ................, cu acordul partilor.

Data Semnatura

..
MULTUMESC......si deciziile le fac separat.....una pentru incetarea suspendarii CCC si una pentru incetare CIM?