avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare dupa CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare dupa CCC

In cazul unei salariate care trebuie sa revina din CCC pe 03.03.2013 dar doreste sa plece la alta firma ce documente trebuie sa intocmesc pentru incetare.....trebuie doar cererea ei cu acordul partilor si apoi decizia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:32, 22 Februarie 2013
Intai faceti decize de incetare a suspendarii c.i.m si apoi decizia de incetare a c.i.m cf. art. 55 lit. b Codul muncii.
suciugeorgeta a

Angajata va face cerere de reluare a activitatii si , totodata, de incetare a arportului de munca.

Angajatorul va emite o singura decizie care va cuprinde incetarea suspendarii si reluarea activitatii, precum si incetarea c.i.m.
exista cumva un model de cerere si decizie care sa le cuprinda pe amandoua???...puteti sa ma ajutati cu modele?
Societatea .......................................................

Nr......................./.......................................


CERERE

Subsemnatul/a...............................................angajatul/a societatii....................................in functia de .................................................din localitatea ............................................ judetul.......................................va rog sa-mi aprobati :
- incetarea suspendarii c.i.m. si reluarea activitatiii ca urmare a incetarii CCC la data de ...
- incetarea contractului individual de munca, incepand cu data de ................, cu acordul partilor.

Data Semnatura

..
MULTUMESC......si deciziile le fac separat.....una pentru incetarea suspendarii CCC si una pentru incetare CIM?

Alte discuții în legătură

Incetare cim girbeaelena girbeaelena Este posibil ca CIM - ul sa fii incetat cu data de 29.11. 2013 in conditiile in care mi-am dat demisia cu acordul partilor conf. art. 55 lit. B in data de ... (vezi toată discuția)
Schimbare job dupa maternitate ibitza78 ibitza78 Acum sunt in concediu de maternitate, iar pe 09.12.2011 trebuie sa ma introc la lucru. Mi-am gasit un nou job si nu mai vreau sa ma intorc la firma la care ... (vezi toată discuția)
Dizolvarea firmei si incetarea contractului de munca suciugeorgeta suciugeorgeta Va rog sa imi spuneti in cazul unei firme dizolvata cu lichidare(radiata) din 04.03.2013 care avea doua salariate in CCC ,una pana in 04.2013,alta pana in ... (vezi toată discuția)