avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou

hello
ªtie cineva subiectele ce s-au dat la admitere în barou în 2008?
Cel mai recent răspuns: cristina_vilceanu , utilizator 12:08, 18 Februarie 2009
In 2008 examenul s-a dat la barouri asa ca depinde la ce barou te intereseaza.Si inca ceva din 2009 examenul este national
Probabil vei gasi subiectele pe site la fiecare barou din tara; daca nu stii adresa, cauti pe google. Sigur vei gasi ceva. Bafta!
si in 2009 va fi test grila? ( daca am auzit bine)
Asta nu mai stiu dar ma intereseaza si pe mine, asa ca daca afli si din sursa sigura...te rog sa raspandesti zvonul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere baroul sibiu 2009? Ramona24 Ramona24 salut imi puteti spune de cate ori pe an se organizeaza concursul pentru admiterea in barou si cam in ce perioade? si daca se cunoaste data cand va fi ... (vezi toată discuția)
Pentru cei care au fost la testarea logica danik danik cat de accesibile sunt testele? sunt cu admis respins sau pe baza de note? se face o medie aritmetica cu nota de la testele grila? la ce interval de timp se ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 ContSters67773 ContSters67773 Stiu ca este mult prea devreme sa vorbim despre modul in care se va desfasura examenul de primire in profesia de avocat 2010 ( Examenul de admitere in Barou), ... (vezi toată discuția)