Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa judiciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa judiciara

Buna ziua.impreuna cu concubinul meu am achizitinat un imobil.Am deschis la judecatorie o actiune in constatare.Au fost emise citatii pe numele fiecaruia,cu mentiunea achitarii taxei judiciare de timbru.Intrebarea este daca platim fiecare in parte aceasta taxa sau impreuna acea suma(sau trebuie sa dam fuga la primarie).

Multumesc,
suma reprezinta taxa totala ce trebuie achitata pentru respectivul capat de cerere. Daca prin ambele citatii vi s-a pus in vedere ca fiecare trebuei sa achite taxa de timbru atunci fiecare trebuie sa o achite
multumesc pentru raspuns,dar daca ne cununam ,cum achitam taxa?