Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d 101

Buna ziua.
Facand decl.101 am descoperit doua randuri (pierdere fiscala in perioada curenta sipierdere fiscala de recuperat din anii precedenti) pe care, acum imi dau seama, nu le-am completat in declaratiile depuse in anii precedenti. Trebuie sa fac rectificative pentru anii anteriori?
Va multumesc.
Buna ziua,

Va trebui sa rectificati declaratiile anterioare. Totodata ar trebui sa revizuiti calculul impozitului pe profit pentru perioadele respective pentru a vedea daca ati tinut cont de pierderile respective la calculul acestuia.
Bineinteles in conditiile art.26 din Codul fiscal.

Numai bine,