Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil

Va rog sa-mi spuneti daca am calculat bine?
Am 6 luni salariu net 880 iar restul suma totala este 7771 si am adunat
5280+7771=13051
13051*0,85=11093
Suma acesta o sa o iau?
Din suma aceasta se mai calculeaza odata 0,85%
Va multumesc

Buna ziua mă numesc Ana Maria Campean din Cluj as avea o întrebare cu data de 10 11 2017 mi sa suspendat contractul de muncă pt a putea depune dosarul pt creșterea copilului acum se calculează 85 din salarul cu care sa depus la dosar sau după noua lege din 2018 .Mulțumesc
Care este noua lege din 2018 ???