avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... schimbarea regimului detentie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

schimbarea regimului detentie

buna seara ma mai pus aceasta intrebare dar in alt mod nepotul meu a ajuns pe alt penitenciar cu regim semideschis acum in urma a doua rapoarte a ajuns inapoi pe regim inchis ma intereseaza dupa cit timp poate face cerere de schimbare aregimului avind in vedere ca era propus la comisie in noiembrie daca e cuminte si nu mai are abateri disciplinare cind poate cere schimbarea regimului multumesc
Cel mai recent răspuns: catalina.p , utilizator 21:12, 22 Februarie 2013
SA STEA LINISTIT.....nu se face cerere..... din 6 in 6 luni o comisie analizeaza pe fiecare ppl .... si i se aduce la cunostinta decizia la care poate face contestatie in termen la judecatorul delegat , apoi in instanta.....
inainte de 6 luni nici o comisie nu ii va schimba regimul de detentie decit daca continua cu incalcarea regulamentelor si a legislatiei , deci in mai greu ....deci de la deschis la semideschis , de la semideschis la inchis sau chiar maxima siguranta ..... deci rabdare....
Ultima modificare: Vineri, 22 Februarie 2013
catalina.p, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Liberare conditionata - zile de munca, 3 rapoarte, calcul melinaR melinaR nepotul meu e inchis de 4 ani si are de facut 7,jumatate a fost un an si ceva pe regim semideschis el fiind pe regim inchis dar acum e dat iar pe regim inchis ... (vezi toată discuția)
Schimbarea regimului de detentie melinaR melinaR buna dimineata am o mare problema si cum la noi la romani numai exista sperante am si eu o intrbare poate e cineva care sa ma indrume .Pe data de 26.09.2011 ... (vezi toată discuția)
Regimurile in penitenciare melinaR melinaR Buna seara am si eu o intrebare Penitenciarele din Romania sint impartite pe regimuri de detentie daca un penitenciar de maxima siguranta are un buget mai mare ... (vezi toată discuția)