avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... carte imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

carte imobil

buna seara,
de unde putem procura o carte de imobil? este un tipizat pretiparit sau se foloseste un tabel conf h839?
suntem o asociatie nou infiintata intr-un bloc nou.
multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: Raheli , utilizator 10:04, 23 Februarie 2013
ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.97 din 14 iulie 2005

Art. 38
(1) Organizarea activitatii de tinere a evidentei locatarilor prin cartea de imobil revine Ministerului Administratiei si Internelor, prin unitatile de politie.

multumesc pentru raspuns, dar nu intelegem totusi daca este un formular (un caiet) sau facem noi tabelul si il punem intr-un dosar pt fiecare ap?????

nu inteleg raspunsul. cunoscu prevederile articolului citat.
rog raspuns la intrebare
Formatul de carte de imobil il procurati de la politia responsabila locatiei unde este situat imobilul
multumesc. asta doream sa stim. sa inteleg ca trebuie sa mergem la politie???? sa cerem cartea????
Da, solicitati oficial sectiei de politie responsabila sa va puna la dispozitie cartea de imobil
Puteti solicita inclusiv politistului care raspunde de imobilul dvs

Alte discuții în legătură

Cartea de imobil georgeiuly georgeiuly Cartea de imobil este data se politie cand se da in folosinta un imobil sau este ceruta de asociatie ? Multumesc. (vezi toată discuția)
Președintele asociației de proprietari insistă să-i dau copie după ci ca să mă înscrie în cartea de imobil. este legal ce îmi solicită, nu se încalcă gdpr? gabi.n gabi.n Buna ziua! Sunt mutata in bloc de un an de zile si recent mi-a cerut presedintele copie dupa actul de identitate pentru a ma trece in Cartea de imobil. Nu ... (vezi toată discuția)
Carte de imobil gera905 gera905 Buna seara. Se poate face reactualizarea datelor locatarilor pe formularul vechi (1998) al cartii de imobil? Modelul nou de unde se ia? Trebuie instiintat si ... (vezi toată discuția)