Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... carte imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

carte imobil

buna seara,
de unde putem procura o carte de imobil? este un tipizat pretiparit sau se foloseste un tabel conf h839?
suntem o asociatie nou infiintata intr-un bloc nou.
multumesc frumos
ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.97 din 14 iulie 2005

Art. 38
(1) Organizarea activitatii de tinere a evidentei locatarilor prin cartea de imobil revine Ministerului Administratiei si Internelor, prin unitatile de politie.

multumesc pentru raspuns, dar nu intelegem totusi daca este un formular (un caiet) sau facem noi tabelul si il punem intr-un dosar pt fiecare ap?????

nu inteleg raspunsul. cunoscu prevederile articolului citat.
rog raspuns la intrebare
Formatul de carte de imobil il procurati de la politia responsabila locatiei unde este situat imobilul
multumesc. asta doream sa stim. sa inteleg ca trebuie sa mergem la politie???? sa cerem cartea????
Da, solicitati oficial sectiei de politie responsabila sa va puna la dispozitie cartea de imobil
Puteti solicita inclusiv politistului care raspunde de imobilul dvs