Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale radieri auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

radieri auto

Buna ziua! Pot radia de la organele fiscale autoturismul doar pe baza facturii de la REMAT care atesta ca autovehicolul s-a dat la fier vecchi? Va multumesc anticipat !
Incheiati declaratie notariala pe proprie rasoundre ca nu mai detineti auto urmare a casarii acestuia
In baza declaratiei notariale si a dovezii de la unitatea de preluare auto,administratia fiscala poate radia de pe rolul fiscal-dupa achitarea eventualelor debite
Este suficenta Adeverinta de la Remat, pt a fii radiat auto de la taxe si impozit, trebuie decat completat formularul tip al primariei. Tot cu acea Adeverinta puteti scoate si din circulatie, reprezinta actul dvs de radiere, plus ca trebuie sa solicitati si certificatul fiscal.
gmancila, utilizator