Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392 B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392 B

Am un II cu sediul in locuinta particulara si am incheiat un contract decomodat (nu am punct de lucru).
Va rog sa-mi spuneti in ce procent se deduc cheltuielile pentru utilitati.
Puteti intocmi si inregistra lunar nota de calcul.La facturile primite cu TVA,aplicati procentul la valoarea totala a acestora,deci cu TVA .