Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Cine vizeaza un certificat de concediu medical din partea unei institutii si in baza carei legi?
1. In partea de sus a certificatului medical aveti:
- "Viza platitorului" (adica a angajatorului);
- "Luat in evidenta de medicul de familie".

2. Cititi OUG 158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurãri sociale de sãnãtate precum si Normele de aplicare a ei.