Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratii trebuie sa depun pana pe 25 martie?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratii trebuie sa depun pana pe 25 martie?

Buna seara,
In luna ianuarie am infiintat un I.I.
Ce declaratii trebuie sa depun trimestrial daca sunt neplatitor de TVA?Trebuie sa depun si un bilant contabil, iar acesta trebuie sa fie semnat de un expert contabil?
.Dupa infiintare,cred ca ati depus declaratia 220 si eventual 6oo.Trebuie sa depuneti declaratia 112,daca aveti salariati. Alte declaratii nu trebuie depuse. In baza declaratiei 220 trebuia sa primiti de la Administratia fiscala,decizie de impunere pe anul 2013,cu primul termen de plata al impozitului pe venit - 25.03 2013. Nu trebuie sa depuneti bilant,acesta se depune de catre societatile comerciale.
.